Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

"niewidzialna wycieraczka" - jak skutecznie zmyć?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • "niewidzialna wycieraczka" - jak skutecznie zmyć?

    1. leonn - 1szt. dodatkowa
    2. eaglemirek - 1 szt. dodatkowa
    3. georgg - 1 szt. dodatkowa
    4. spj - 1 szt. dodatkowa

  • #2
    "niewidzialna wycieraczka" - jak skutecznie zmyć?

    Witajcie. Pytanie jak w temacie.
    Proszę o rade jak pozbyć się konkretnie rain-x'a z przedniej szyby? Produkt ma upierdliwy efekt uboczny w postaci pozostającej po przejściu pióra "mgły" , która po wyschnięciu pozostawia mazaje- pióro nie ściąga wody jak powinno, tylko jakby nie dolegało.
    Próbowałem zwykłym cleanem, potem 2x wodą z płynem do naczyń i myłem gąbka. Za każdym razem także myte pióra i na razie zmyć tego nie idzie...
    Czym to skutecznie zmyć?

    Komentarz


    • #3
      Z własnego doświadczenia wiem ze nie da się tego umyć ... przetestowałęm wszystko co mialem w garażu i nic....

      Jedyne co pozostaje polerowanie... tlenek ceru pad filcowy i poszedl... nie testowałem nie znam efektów słyszałem że można spolerować szybę w soczewkę

      czy da sie czym innym spolerować nie wiem .... nie testowałem bo z rain-x jak i z innych prodktów typu NW jestem zadowolony (choć pewien kolega może zaraz napisać ze.... kiedyś tak nie było) a do tego stopnia jestem zadowolony ze w każdym 'swoim samochodzie woze 2w1 i nawet jak pada i widze ze NW zdycha to na beszczela psikam wycieraczki i jest duzzzzo lepiej

      ale poza OT nie znam chemii co usuwa NW co by to nie było
      http://carsdetailing.blogspot.com/

      Komentarz


      • #4
        Ja żeby usunac niewidzialną wycieraczkę Autolandu użyłem środka Autoglym Car Glass Polish. Nie miałem większych problemów z jej usunięciem.

        Komentarz


        • #5
          Używałem tego samego co kolega wyżej - ale też łatwo nie szło. Nic innego nie pomogło :wink:

          Komentarz


          • #6
            A dynks ?
            Była O2 RS 190 km / 436 Nm
            Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

            Komentarz


            • #7
              demmsi dzięki, spróbuje i dam znać jak poszło.

              Komentarz


              • #8
                tez mialem problem (z autolandem), wkurzylem sie bo po kilkukrotnym mycia plynami dalej siedziala, to uzylem benzyny ektrakcyjnej. Niby siedziala dalej chodz juz mniej jakby smuzylo i wycieraczki przestaly tak drapac, teraz po jakims czasie nie mylem auta dlugo i szyb, psikam czesto plynem, specjalnie zimowy wlewalem i NW jeszcze jest, ale juz w stopniu znikomym, niby woda kropelkuje, ale smuzenia nie ma. Mnie osobiscie nie draznilo bardzo smuzenie bo trwalo moze sekunde lub krocej po przejechaniu wycieraczek zadnych trwalych sladow nie zostawiala (natomiast problem byl z drapiacymi wycieraczkami), moze za slabo wypolerowales??

                Komentarz


                • #9
                  Ja z pełną świadomością nie kładę NW na przednią szybę - właśnie ze względu na smużenie.
                  Każda inna szyba w aucie ma nałożoną NW, bo uważam że to dobry produkt.

                  Komentarz


                  • #10
                    Golas27 sam efekt NW super ale to smużenie jak nazwałeś mnie wkurza bo przy spryskiwaniu brudnych szyb zawsze pozostają smugi, które po wyschnięciu są brudne i ile by nie mył w polu widzenia zawsze coś zostanie.

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Alonzo_
                      ile by nie mył w polu widzenia zawsze coś zostanie.
                      A ze tak zapytam...

                      1) wyczyściłeś szybę przed nałożeniem, ja przed każdą aplikacją używam filcowego pada i celanera do szkła gtechniq bo na szybę kładę G5, ale ważne jest przynajmniej wyglinkować

                      2) stan wycieraczek ma nie banalne znaczenie, jakość też.... jakieś tam ''Al..." za 10zl... nie zawsze sobie dają radę

                      Mam tych NW nałożone kilka w różnych samochodach działą to lepiej gorzej, tu kąt szyby ma znaczenie ale smużenie jeśli występuje to 0.5 sek po przejechaniu i natychmiast wysycha a takie smugi brudu owszem są jak jest szyba brudna po myciu problem znika, a newet jeśli coś zostanie to teraz w o tej porze roku nie gdze szybko sie ciemno robi i czesto pada zajebisty wynalazek
                      http://carsdetailing.blogspot.com/

                      Komentarz


                      • #12
                        Mam nałożonego RainX już na 3 aucie (Astra 2, O2, O3) i sprawdza się bezproblemowo. Natomiast przy róźnym nachyleniu szyby działa inaczej w każdym aucie. W O3 woda schodzi dopiero od 80km/h, natomiast smużenie występuje zaledwie przez 0,5s i nie zostawia absolutnie żadnych smug. Dodam że zakłądam na wszystkie szyby (polecam zakłądać także na boczne co znacznie zapobiega rysowaniu się szyb od piasku i innego syfu przy opuszczaniu/podnoszeniu okien).
                        Wycieraczki kupuje TYLKO ORI, co w połączeniu z RainX pochodzi znacznie dłużej niż wycieraczki z Tesco za 10pln
                        JEST >>> O2FL by Lockin

                        BYŁA >>> O3 1.8 TSI by Lockin
                        BYŁA >>> S2FL 2015 by Lockin
                        BYŁA >>> O3 Black 2013 by Lockin
                        BYŁA >>> O2 Tour 2011 by Lockin

                        Komentarz


                        • #13
                          gusiak11, a IPA nie rusza NW?
                          OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

                          Auto Detailing: Dream Car Studio
                          (znajdź również na fb)

                          Komentarz


                          • #14
                            Dobra NW tworzy wiązania atomowe ze szkłem, wypełnia pory itd. więc o jakimś skutecznym myciu trudno rozmawiać. Raczej w grę wchodzi polerka...

                            Komentarz


                            • #15
                              Gusiak11 tylko umyłem je płynem do szyb 2x, wytarłem i spryskałem po tym wycierając. Wycieraczki są jeszcz ori. Zbierały wcześniej bez uwag ale nie dawałem nowych. Sama NW działała ok od 90/100 zdmuchiwało idealnie tylko to smurzenie. A ono teraz gdy zaczyna syf sie na szyby pchać zostawa mgiełkę lekkiego zabrudzenia często i wkurza.

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez witachu
                                gusiak11, a IPA nie rusza NW?
                                Z moich doświadczeń wynika że żadna chemia mam na myśli IPA APC, Nitro itd... nie sa w stanie usunąć NW, IPA i jej podobne przydają się bo szyba jak i wosk na lakierze, także powłoka zapychają sie coś w dużym uproszczeniu jak pory skóry i czasem trzeba je ''odetkać''

                                Zamieszczone przez Alonzo_
                                Gusiak11 tylko umyłem je płynem do szyb 2x, wytarłem i spryskałem po tym wycierając. Wycieraczki są jeszcz ori.
                                J.w. spróbował bym wyglinkować szybe, jak nie ma glinki pod ręką to dobrze wymyć benzyną ekstrakcyjna kilka razy potem alkoholem. Wycieraczki jak uważasz że są ok też przetrzyj benzyną i alkoholem powinno pomóc a jak dalej uważasz że nie chcesz NW to zostaje tylko polerowanie
                                http://carsdetailing.blogspot.com/

                                Komentarz


                                • #17
                                  gusiak11, dzięki pytam na zaś. u mnie wycieraczki i tak idą do kosza bo juz słabo zbierają, a co dziwne NW wycieraczka im pomaga bo zostawia mnie syfu
                                  OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

                                  Auto Detailing: Dream Car Studio
                                  (znajdź również na fb)

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Spróbujcie przekrojonym ziemniakiem na pół i później płyn do mycia szyb. Przeciachać ziemniaka na polowe wytrzeć 1/4 szyby odkroić plasterek i tak dalej.
                                    Nie ma rzeczy niemożliwych,są tylko trudne do wykonania.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Alonzo_, od lat uzywam najrozniejszych niewidzialnych wycieraczek. Byly lepsze i gorsze (tych bylo wiecej), bardziej i mniej trwale (tych rowniez bylo wiecej). Byly tez takie, gdzie smuzenie rzeczywiscie bylo nie do zniesienia.
                                      Moim zdaniem owo smuzenie to wypadkowa konkretnego polaczenia szyba+NW+wycieraczki(ich stan?)+plyn do spryskiwaczy. Zdazaly mi sie takie polaczenia gdzie smuzenia prawie nie bylo (1-2sec.) a szyba w ogole sie nie brudzila.

                                      Jesli koniecznie chcesz usunac to co siedzi u Ciebie na szybie to musisz zrobic kilka przejazdow glinka, im bardziej agresywna tym lepiej (np niebieska ValetPRO). Powinno zejsc. Jesli nie to mozna zastosowac maszyne polerska + produkty dedykowane do czyszczenia/polerowania szkla, ew.lekko scierny cleaner. Bardziej agresywne kombinacje raczej bym odradzal bo mozna trafic na kiepska jakosciowo szybe (nie ma reguly) i, jesli nie ma sie doswiadczenia, narobic sobie balaganu.

                                      NW to wspaniale rozwiazanie dla kogos kto duzo podrozuje poza miastem. Nie wyobrazam sobie juz jazdy bez tego specyfiku. Wyprzedzanie tira w deszczu, na drodze pelnej kolein juz nie stresuje

                                      Najlepsze doswiadczenia mam z wycieraczkami:
                                      -CarPro FlyBy30
                                      -wszystkimi w sumie od Nanolexa
                                      -NW ... z Lidla (ale od dawna juz jej nie widzialem)
                                      -Gyeon View - tej uzywam aktualnie i jak tylko przestanie sobie radzic (choc na razie nie ma na to widokow) to wskakuje na Glaco od soft99.
                                      DetailerShop.pl Poznań - Profesjonalne kosmetyki samochodowe
                                      https://www.facebook.com/DetailingShopPoznan
                                      http://allegro.pl/my_page.php?uid=36933472

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Ja mogę polecić preparat o nazwie Niewidzialna wycieraczka firmy Bioline.
                                        Z racji tego, że mam rzut beretem do siedziby producenta, zdążyłem sobie wyrobić opinię o ich produktach i mogę polecić.
                                        Jeśli chodzi o usuwanie tego typu specyfików, to radzę spróbować spirytusu (ale nie doustnie :lol: ) ewentualnie denaturatu.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Nie znam NW firmy Bioline, ale NW w dużej większości dostępne rynku są myte IPA czyli spirytusem. Myte, nie zmywane.
                                          Porazajacy dzwiek podwojnie doladowanego V8

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            staraoctavia, IPA to skrót odnoszący się do izopropanolu. Co prawda to też alkohol,ale ze spirytusem bym go nie mylił.
                                            Jest lepszy od spirytusu, bo nie pozostawia osadów (idealny do optyki i mycia szkła np. tuż przed procesem hartowania czy utwardzania termicznego), ale to nie spirytus!

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Wysokoprocentowy skażony alkohol w kwestii mycia to to samo. Dobra NW "odetka" nie naruszając jej.
                                              Porazajacy dzwiek podwojnie doladowanego V8

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                kup sobie tlenek ceru, rozrób papkę i na szmatkę, aplikator piankowy- i jazda- zejdzie wszystko. Możesz użyć np Ultimate Compound Meguiars-a a następnie odtłuścić IPĄ
                                                co do niewidzialnych wycieraczek- zamiast NW proponuję te same powłoki kwarcowe / ceramiczne co są do lakieru np H1, Q1 Tenzi, DLS9-H Choose NanoTech. Sprawdza się idealnie.
                                                Alfa Romeo Giulietta 2015
                                                www.zadbaneauto.pl
                                                Oferta detailingowa dla OCP- szczegóły na priv

                                                Komentarz

                                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                                Pracuję...
                                                X